5
Haziran
2016
Yorum Yok
Kalemimden
198 views Okunma

Türkiye’nin Bilinmeyen Gizli Silahları,Tam Liste 2016

Geliştirilmekte olan 334 Yerli projeye toplam 49 Milyar TL Yatırım yapıldı.Tanklar,Füzeler,Botlar,Silahlar,İha’lar gibi birçok alanda projeler sürüyor.İşte Tsk’nın yapımını sürdürmekte olduğu ve tamamlanmış silahları

Çoklu Roketatar sistemi Çoklu Roketatar sistemi : Bu sistem ile 40 Füze sadece 80 Saniye’de atılabiliyor.Böylece seri füze atışları yapılabiliyor.Aselsan ve Roketsan bu sistemi geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

 

Sakarya Füzesi Sakarya Füzesi : 150 Km menzile sahip olan bu füze TSK’nın envanterindeki yeri aldı.Aselsan’ın geliştirdiği bu füzenin çok büyük bir tahrip gücü var.Bu füzenin önümüzdeki 5 Yıl içerisinde menzili en az 250 Km olucak.

 

 

 

Koral Sistemi

Koral Sistemi : Koral sistemi bir elektronik harp sistemidir.Koral Sistemi Rusya’nın S-400 Füzelerini Suriye’ye yerleştirmesinden sonra medyada çokca konuşuldu.
Koral Sistemi düşman radarı kör etmek,karıştırmak etkisiz hale getirmektir.Rusya ile yaşanan uçak krizinden sonra sınırda görev yapmaktadır.Rusya’nın yanlışlıkla YPG’yi vurması bu sistem yüzünden meydana geldiği söyleniyor.
Lazer Silahı
Lazer Silahı: IDEF 2015 Fuarında ziyaretçilerle ilk görüntüsü paylaşılan lazer silahı büyük ilgi gördü.Lazer Silahı düşman füzeleri,uçakları ve diğer unsurları havada imha edebiliyor.En önemli özelliği ise her atışın sadece 1 Dolara mal olması.Dünyada yeni bir devrim olarak nitelendirilen bu silah aselsan tarafından dahada geliştirilecek.

Muhafız Uzaktan Kumandalı Top Sistemi

Muhafız Uzaktan Kumandalı Top Sistemi : Bu sistem ile uzaktan kumanda ile atış yapılabiliyor.Sistem otomatik gözle görülemeyen hedefleri yakalıyor ve otomatik ateş edebiliyor.Gece ve Gündüz sorunsuz çalışmaktadır.Monte edilen Platform hareket etse bile nişan sabit olur.Hedefin mesafesi gibi birçok bilgiyi uzaktan hesaplar.
T-129 Atak HelikopteriT-129 Atak Helikopteri : TAI-Aselsan ve AgustaWestland’un ürettiği ortak helikopterdir.Her türlü hava koşuluna göre dizayn edilmiştir.Yazılım Türk mühendislere aittir.En modern taaruz ve keşif helikopteridir.Her türlü hava koşulunda görev yapar.
Hava ve Füze Savunma SistemiHava ve Füze Savunma Sistemi :Bu sistem ile alçak irfadaki füze ve diğer tehditler etkisiz hale getiriliyor.Arkadaki roket rampası ile havadaki tehditleri havaya uçurabiliyor.

Görünmez Deniz Altı Sistemi

Görünmez Deniz Altı Sistemi :
Aselsan’ın yaptığı bu sistem ile Türk denizaltıları radara yakalanmadan görünmez olarak suyun altında dolaşabilecek.Rus gemilerinin boğazdan geçisi sırasında biranda ortaya çıkarak Rusya’ya göz dağı verdi.
Gergedan Koruma SistemiGergedan Koruma Sistemi : Bu sistemi zırhlı araçların üstüne konuluyor.Aracın geçisi sırasında sinyanlleri karıştırıyor.Böylece uzaktan kumandayla bomba patlatılamıyor.Bombaları etkisiz hale getiren bu sistem Aselsan tarafından geliştirildi ve Tsk’ya teslim edildi.
Akıllı Bomba KitiAkıllı Bomba Kiti : Bu kit sayesinde bombalar +25 Km extra menzile sahip oluyor.Akıllı bomba kiti Türk mühendisler tarafından üretildi.Bu kit sadece bombaların menzilini arttırmakla kalmıyor tahrip gücünüde maximum seviyeye çıkartıyor.
Dünyada sadece 4 Ülke üretebiliyor.Daha önce başka ülkelerden aldığımız akıllı bomba kiti artık satın alınmıyor.Böylece maliyeti 5’de 1’ine kadar düştü.
Nüfuz Edici BombaNüfuz Edici Bomba : Nüfuz edici bomba terörle mücadele için özel üretilmiştir.Her türlü mağara,sığınak gibi yerleri imha eder.Tubitag Sage tarafından geliştirilen bu bomba artık TSK’nın envanterindedir.
334 Proje hayla gizli tutuluyor.Yetkililerin yaptığı açıklamada uzun menzilli füze gibi birçok proje şuan gizli tutuluyor.

[ Benzer Yazılar ]
 • Sosyal SEO: Sosyal Medya ve SEO


  Bu yazımızda sosyal sinyallerin fakat özellikle Facebook’un sıralama üzerindeki etkisini inceleyeceğiz. İncelememizi yaparken, Searchmet[...]
 • seo nasil yapilir açıklama

  Seo nedir ? Seo nasıl yapılır ?


  İnternetin gelişmesi ile birlikte iki şey büyük önem kazandı. Birincisi Arama motorları,İkincisi ise Seo.Arama motolarının önem kazan[...]
 • Şarjı dolmadan sakın fişi çekmeyin!

  Şarjı dolmadan sakın fişi çekmeyin!


  Kullanıcısına konuşmak dışında da pek çok özellik sunan akıllı telefonlar, batarya kullanım süresi konusunda geçer not alamıyor. B[...]
 • Anti Seo’ya Nasıl Engel Olunur


  Google’ın yeni link reddetme aracı çok kısa sürede tanınarak büyük bir popülariteye erişti. Peki hangi linkleri reddetmeliyiz? B[...]
[ Ne Demişler ? ]

Yazılarda Arama Yap !
Instagram'da takip et !
Twitter'da Takip Edin !
 • Google Plus Profilim
  Tavsiye Bağlantılar
  Yorum yapmaya ne dersin?