9
Ekim
2014
1 Yorum
Kalemimden
20.425 views Okunma

Facebook yorum kapatma nasıl olur?

Facebook’ta yorum kapatma yani kimsenin yorum yapmamasını sağlamak arkadaşımız dışında kalan herkes için yapılabilir. Yani listemizde olan kişilere özel bir yorum kapatma olayını yapamayacağımızı baştan belirtelim. Eğer arkadaşlarınızın yorum yapmasını istemiyorsanız bunun yerine paylaşımları gizleme özelliğini kullanarak gönderilerinizi saklayıp yorum yapmalarını da engelleyebilirsiniz.

Şimdi listenizde olmayan kişilere yorum kapatmanın nasıl olacağını anlatalım. Bildiğiniz gibi paylaşımlarınız arkadaşlarınız dışında herkese açıksa gönderileriniz yoruma açık kalmış olabilir. Bundan rahatsız oluyorsak, listemiz dışında kimse yorum yapmasın istiyorsak öyleyse listemizde olmayan kişilerin yorumlarını engellemeyi anlatabiliriz.

Öncelikle “hesap ayarları”na gidin. Sonra sol menüden “takipçiler“e tıklayın. Burada “beni kimler takip edebilir” kısmında “arkadaşlar” yazıyorsa o zaman zaten listenizde olmayan kişiler size yorum yapamaz. Fakat “herkes” yazıyorsa o zaman bir düzenleme yapmanız gerekir.

rte[1]

Aşağıda takipçi yorumları yazan yerin karşısında “düzenle”ye tıklayıp “herkese açık gönderilerine kimler yorum yapabilir” yazan yerin altında “arkadaşlar“ı seçtiğinizde bundan böyle listenizde olmayan kişiler gönderilerinize yorum yapamaz. “Arkadaşlarımın arkadaşları”nı seçerseniz o zaman ortak arkadaşlarınıza, “herkes” seçerseniz yorum yapmayı herkese açmış olursunuz. Konu başında da belirttiğimiz gibiyorum kapatma ve gönderi kapatma farklı konulardır. Herkese gönderilerinizi kapatma şansınız varken yorumları listenizdekilerin dışında kalan herkese kapatabilirsiniz.

[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

 • Facebook yorum kapatma nasıl olur? | mehme…
  9 Ekim 2014 / Saat: 14:25

  […] Facebook’ta yorum kapatma yani kimsenin yorum yapmamasını sağlamak arkadaşımız dışında kalan herkes için yapılabilir. Yani listemizde olan kişilere özel bir yorum kapatma olayını yapamayacağımızı baştan belirtelim. Eğer arkadaşlarınızın yorum yapmasını istemiyorsanız bunun yerine paylaşımla… http://www.mehmetalisahin.org/facebook-yorum-kapatma-nasil-olur.html […]

  Yazılarda Arama Yap !
  Instagram'da takip et !
  Twitter'da Takip Edin !
 • Google Plus Profilim
  Tavsiye Bağlantılar
  Yorum yapmaya ne dersin?